Баскетбол/8

 Дотримуватися правил особистої гігієни та техніки безпеки 

 1. Виконайте ранкову руханку

2. Техніка ведення м'яча

Ведення м’яча – це спосіб переміщення баскетболіста по майданчику. Тільки за допомогою цього прийому можливе самостійне пересування гравця. Інакше ведення м’яча може називатися дриблінг. Але це визначення частіше використовується тоді, коли мова заходить про обігравання суперників, їх перегравання в боротьбі віч-на-віч. Зараз добрий дріблінг став невід’ємною частиною будь-якого баскетбольного матчу.

Незважаючи на високі вимоги до гравців з боку тренерів, майже нікому не вдається зробити з м’яча свою сильну сторону. Справа в тому, що баскетбол дуже швидка гра, у якій велика ставка робиться на командну гру. 

Якщо гравець думає, що йому вдасться пройти 5 опонентів, використовуючи дріблінг, то буквально за кілька секунд на нього чекає розчарування. У НБА голи, в яких взяв участь лише один спортсмен, є великою рідкістю.

Існує кілька способів дриблінгу:

  • Одна рука. Найпоширеніший спосіб. Йде карбування м’яча об землю однією рукою, а другою можна контролювати баланс тіла. Це найбільш енергозберігаючий та спокійний спосіб ведення.
  • Дві руки поперемінно. Також техніка, що часто зустрічається. Її варто освоїти всім тим, хто хоче підвищити свій рівень гри професійних гравців. Змінюючи дві руки, можна заплутати супротивника, а також знайти більш вигідний варіант до атаки.
  • Переклади. Це сильні удари об підлогу, які піднімають м’яч до рівня плечей дріблера. Таким чином можна розкачати супротивника і віддати пас у простір, що відкрилися.
  • Кросовер. Суть цього прийому полягає в карбуванні м’яча між ногами. Один удар перед собою, а другий уже за спиною. Це допомагає захистити м’яч від суперника та не дати йому ініціативи у боротьбі.
  • За спиною. Цей спосіб використовується рідко у справжній грі. Найчастіше їм користуються для розминки або піддражнення суперника.

Для всіх цих методів існує приблизно одна техніка. Баскетболісти невипадково вивчають правила дриблінга. Це потрібно для того, щоб краще контролювати м’яч та не отримати травми під час неправильного прийому. 

Існують такі правила та поради при веденні м’яча:

  • М’яч має відскакувати від поля та пружинити від пальців. Не потрібно хапати його повною долонею або намагатися максимально сильно вдарити об підлогу. Головне, щоб на дріблінг витрачалося небагато зусиль, а руки гравця не втомлювалися.
  • Потрібно притиснутись до землі та вести м’яч, не відпускаючи його надто далеко. У такому положенні у противника буде менше часу, щоб вихопити м’яч. Краще міняти стиль дріблінгу, піднімаючись іноді на весь зріст, а іноді пригинаючись до землі.
  • Потрібно відучуватись дивитися на м’яч під час дриблінгу. Бажано взагалі вести м’яч, не дивлячись. Таким чином, можна буде стежити за рухами суперника, сконцентрувавшись на обстановці в матчі.
  • Варто навчитися вкривати м’яч корпусом, не підпускаючи гравця з ворожої команди. Цього досить важко досягти, тому що сліпе ведення передбачає, що спортсмен наосліп контролюватиме м’яч, не вдаряючи його про інші частини тіла.
  • Враховувати кут відскоку м’яча теж варто за активного дриблінгу. Якщо стояти і карбувати під кутом 90 градусів, то просування не буде. Якщо кут буде занадто великий, то за м’ячем можна не встигнути, а якщо занадто маленьким, то просування буде занадто повільним. Професійні баскетболісти приділяють велику увагу веденню м’яча, оскільки це другий за важливістю аспект пересування по полю (перший – передача пасів).
3. Виконати вправи для формування правильної постави:

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога